Harry Potter - povídky

Severus Snape-2. díl

1. června 2015 v 18:51 | Ema:)

Tentokrát kratší díl, užijte si ho:D


"Á, Severusi, tady jsi." ozve se chraplavý mužský hlas. "Pane?" zeptá se Snape a otočí se k Albusovi Brumbálovi. "Hledal jsem tě." vysvětlil stařec. "Za chvíli začíná hostina, nezapomeň." připomene a odšourá se do svého pokoje.

U stolů to hučí, prvňáci jsou nedočkaví, zato žááci vyšších ročníků moc ne. Začátek školního roku je tu, hostina nachystaná, v ložnicích i společných prostorech uklizeno na nával nových studentů Bradavické školy i na návrat veteránů...

"Co to sakra...?!" ozve se Snape, když začne kouzelný klobouk prospěvovat jinou píseň, než byl kdo zvyklý.
"Voldemort... Voldemort...je zpět...je zpět...
voldy, voldy, vooldemort...má nas.áno do kalhot...škyt, škyt..."

Brumbál se zvedl a doběhl ke kloubouku. "Co je?" ozývalo se od stolů. Klobouk něco zachrčel. "Do pokojů, všichn. Severusi, pojď sem! Jděte, paní McGonnagallová, jděte, rychle. Vy taky, rychle pryč, do pokojů!" zakřičel Brumbál. Zavládl rozruch, křik a panika. Za pět minut zbyl ve Velké síni jen Severus a Brumbál. "Co je, Brumbále?" zeptal se Snape s ledovým klidem. "Někdo ho očaroval." vysvětlil Brumbál a zatřásl s kloboukem. "Ten nezachráníte." ozval se za nmi hlas. "Šedohřbet." zahřměl Snape ještě než se otočil. "Je očarovaný. Vydejte Pottera." "Nikdy." pravil Brumbál. "Pak si vezmem tebe, mastnovlase. Už víme, že jsi špeh." ušklíbl se vlkodlak a namířil hůlkou na Snapea. Ve vteřině byli oba pryč.

Severus Snape-info

20. května 2015 v 17:31
Já Severuse miluju... YES, je to naprosto ztřeštěný, ale píšu o něm povídku. První kapitolu, která má spše navodit atmosféru Snapeova života, jste si už mohl přečíst. Nebojte, nebude to žádná sbírka erotických povídek pro úchyláky, nýbrž normální povdka. Jo a všmli jste si, že m skoro nepše písmeno "i" a "í" a kdykol ho chci napsat, musím ho mačkat as třikrát?!!!

Každopádně si snad povídku užijete, pokusím se ji dopsat do konce, ikdyž nemám přesně stanovený její konec.,.:DD
Pokud jste nečetli HP, nebudete jí zřejmě moc rozumět, ale to je jedno, smad nějaké útržky poberou i ti, kteří viděli jen film či snad an neví, jak příběh slavného vyvoleného skoončí.
Em:)

Severus Snape-1.díl

20. května 2015 v 17:18

Přiravte se na první mírně nudnou kapitolu!

Zase ráno! Ale ne, že není prvního září! Hlavně ať není prvního září! Vysoký, hubený muž s mastnými černým vlasy po ramena vstane z postele a dojde až ke kalendáři, kde se na něj posměšně dívají čísla 1. a 2. "Sakra! Nenávidím prvního září!" zívne Severus Snape a pokusí se nakopnout kocoura, který právě přiběhl. "Do obýváku! Kšc! Mazej, ty potvoro chlupatá!" zahřmí Snape směrem ke kocourovi a jde do kuchyně.
Celý jeho dům je šedivý. I město kde žije, je šedivé. Kocour právě neúnavně pokouší nervy svého nového pána, který to nevydrží, chytne kocoura a vyhodí ho ze dveří. "A máš to!" prohodí směrem k zabouchlým dveřím, od kterých se ozývá mňoukání. Severus dojí lepkavou ovesnou kaš, líným pohybem hůlky umyje nádobí a zařve kams do schodů : "ČERVÍČKU! OKAMŽITĚ MI PŘINES KUFR A CHYŤ TOHO KOCOURA, JE NĚKDE VENKU!" "Ty… Náš pán mě k tobě dal, abych ti pomáhal v důležtých věcech, Snepe!" ozve se naštvaný hlas a ze schodů se vypotácí mužík silně připomínající hlodavce. Podá Snapovi kufr a zase odejde.
Je ráno, vše je nachystané a Severus se jde naposledy projít. Nesnáší místo, kde žije, ale jedno msto, které má rád, se tu přec jenom najde. Sejde kus po proudu řeky a sedne si pod vysoký dub. Zavře oči a vzpomíná.
"Seve, koukni, co mám!" zvolá zrzavé děvče směrem k Severusovi. "Ukaž. Teda, v Bradavicích se ti určitě povede!" usměje se malý Severus při pohledu na létající kopretinu. "Jo. A js isi jistý, že nás nezavřou, Severusi?" Když Lily vyslovila Severusovo jméno, objevil se na chlapcově tváři úsměv. LProč, prosímtě? Že ona tě ta kráva Petunie zase strašila?" "Je to moje sestra!" "A má vždycky pravdu, že jo?" "Ne, většinou ji nemá." "COŽE?!" ozvalo se najednou ze křoví za dubem. Severus svižně vyskočil a postavil se. "Ty nás špehuješ, Petunie!" zvolala Lily a rozhořčeně ukazovala směrem ke své sestře, schované ve křoví. "Jen jsem šla kolem!" bránila se Petunie. Severus mezitím zvedl ze země klacek, napřáhl ho směrem ke kudrnaté dívce a spustil: "Čáááry, Máááry…" Petune zaječela, vzala nohy na ramena a hned byla fuč. Severus i Lily se rozesmáli.


Snape se při té vzpomnce také trošku pousmál. Zvedl hlavu a podíval se na místo, kde sedávala Lily. Do mysli se mu začaly zjevovat černější myšlenky…
"Máš štěstí, že je tu Lily!" zahřměl hnědovlasý James Potter a spustil Severuse zpět na zem. "Nepotřebuju pomoc špinavé mudlovské šmejdky!" zařval Severus. "Aha." Ozval se Lilyin hlas za ním.
"Lily, promiň! Omlouvám se, vážně! Prosímtě, pusť mě, nemyslel jsem to tak!" naléhal Severus a se slzami v očích bušil na dveře. "Nech mě!" zněla odpověď. "Prosím, Lily!"
Při této vzpomínce Severus posmutněl. Vybavili se mu hádající se rodiče, Lily, která se tolk kamarádila s Potterem, Blackem a Lupinem. A taky to, jak mu ten blbec Potter zachránl žvot.

"Opravdu, Severusi?" zeptal se plešatý muž Snepea. "Ano, můj pane. Přesně jak říkám." Odvětil Severus. "V tom případě ho já -Lord Voldemort - zabju!"
…….
"Brumbále, prosím!" sípal Severus a z očí mu tekly slzy. "Dobře, pokusím se je ochránit." Kývl Albus Brumbál. "Hlavně Lily!"
"Jak to myslíte, že je mrtvá?! Ne! NE, NE, NE! NESMÍ BÝT MRTVÁ!" řval na Brumbála Snape, slzy mu teď z očí přímo tryskly a vůbec se neovládla. Kopal do věcí kolem sebe, řval, mlátil do všeho." "Ale její syn-Harry- přežil." "A CO JÁ S TÍM, BRUMBÁLE?!" "Nechcee přeci, aby zemřela zbytečně. Má její oči." Při těchto slovech Severus ztuhl, napřímil se a začal poslouchat. "Hrozí mu nebezpečí, musíte ho chránit, Severusi." "Fajn."
Snape se podíval na hodinky. Byl čas jít. Postavil se a vyrazl k domovu. Vzal si tašky a vypravil se do Bradavického expresu.POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ…
 
 

Reklama