Zvirata

Nové fotky mých zvířátek

15. června 2015 v 19:43 | Ema:)
Mám pár hezkých fotek mých zvířat!:) Mmochodem mám 20 šneků, z toho dva africké.

Zde vidíte šneky, kteří se na sebe navzájem nalepily.

zde porota závodu, který brzy uvidíte na fotce.

velký závod!:D

Zde přepravka na šneky, kterou jsem vyrobila.

Můj nejmenší zahradní šnek Alex!:)

Můj králík Kulíšek a mí dva afričtí šnečci Ulitka a Dobby.

A tady je něco pro minecrafťáky. Já minecraft nehraju, ale když mi brácha ukázal fotku Pigmana na slepici, což pigmani nedělají, udivilo mě to...:))

Maso

3. května 2015 v 11:35
Nevím, jestli mě k tomuhke rozhodnutí vlastně přivedla Aluška, pár drastických snímků nebo videa umírajících telátek. Ale je to jedno. Víte, v jakém prostředí žije salám? Párek? Šunka? Řízek?
Ve vlastních výkalech se musí brodit. Mláďata dojnic uvážou na provaz a nechaj zemřít hlady. Bez maminky.
Na jedno zvíře, které je určeno na maso, připadá tak maličký prostor, že by se do něj nevešel ani stůl, na kterém to zvíře sníme.
Ta zvířata dotáhnou na jatka, zabijou. A to je ta největší odměna za život?! Narodí se s vědomím, že jediné, na co se mohou těšit, je smrt. A po smrti jejich tělo stáhnou z kůže a smíchají s tělem jiných zvířat. A pak máme řízky, párky, paštiky.
Pamatuju si, jak jsem jednou jako malá, mohly mi být tak tři roky, chtěla od mámy vědět, kde se berou párky. A máma mi odpověděka popravdě. A já ten blbej párek jedla dál.
Na druhou stranu ale maso k životu potřebujeme aspoň trošku, nebo je to spíš lepší. Proto nebudu jíst krávy, krůty, ovce, prasata... Ale ryby a kuřata pouze omezím. Podle dospělých můžu být vegetarián, budiž. Ale ne úplný. Musím jíst ryby a ještě jeden druh masa. A tak jsem si vybrala kuře, jelikož se přeci jen tolik netrápí před smrtí.
Tohle rozhodnutí bylo obrovské...nevím, sebezapření? Protože mi maso chutná. Ale jen s omáčkou. Ta omáčka mi chutná, ne to maso! Jasně, mám to!

Tuhle předemnou ležel obrovský kus masa, krvavého, rudého masa. Nejmíň čtyři kila. A viděla jsem v něm tu krávu, která to měla v životě snad horší než za 2. Světové v koncentrácích!

Prostě... Jsem se rozhodla. Jsem najednou dospělejší. Zvláštní pocit, nedá se to moc popsat, ale jedno video a jeden článek mi změnil pohled na zvířata.

Jeden člověk nic nezmění. Ale když je lidí, kteří nejedí maso víc, můžou změnit svět. I když já jsem jen takový kuřato a rybo žravý mutant. To je přece krávám a prasatům jedno.

Mléko a mléčné výrobky omezím, ale budu jíst a pít jen Bio. Bohužel. Navíc ještě rostu, vápník potřebuju. Ale vyhnu se mlíku v kafi i v čaji a jediné mléko, co si dám, je ranní kakao z bio mléka!

I tím krávy trpí. Mohou jen ležet, sedět, žrát, být dojeny a zemřít. A to vám tu nebudu psát, co té krávě udělají, aby měla mlíko. A poté, co se jí narodí mládě, čeká ho buď stejný osud jako jeho matku, nebo smrt v bolestech, bez matky, jídla, pití na podlaze vystlané betonem, slámou a hovnama.

A stejně. Když vidíte ty smutné tmavé oči těch krav a prasat... To v sobě nenajdete lítost a soucit? To vám jich trošku líto není ani na vteřinku...?

Em:'(
 
 

Reklama